Шалке се изкачи на второ място в Бундеслигата, след като победи гостуващия Херта с 2:0 в първия мач от 28-ия кръг на първенството.

Домакините бяха по-добрият в по-голяма част от срещата и заслужено постигнаха трите точки като реализираха по едно попадение във всяко полувреме.

В 16-ата минута нигериецът Шинеду Обаси откри резултата в полза на Шалке, а само няколко секунди след началото на втората част капитнът на "кралскосините" Клаас Ян Хунтелаар оформи крайни резултат.

В последните минути на двубоя гостите от Херта се активизираха и създадоха няколко добри ситуации за гол, но пропуски направиха Рамос и Бен Хатира. Попадение за защитника Лангкамф пък бе отменено неправилно от рефера на двубоя.

Така Шалке събра 54 точки и излезе на второ място следван от Борусия (Дортмунд) с 52 точки, но жълто-черните са с мач по-малко. Тимът на Юрген Клоп гостува утре на застрашения от изпадане Щутгарт. Шампионът Байерн (Мюнхен), който си осигури титлата 7 кръга преди края приема Хофенхайм.