Шалке 04 и Хамбургер направиха зрелищно равенство 3:3 в последния мач от първия кръг в Бундеслигата. Клаас Ян Хунтелаар се отличи с два гола за Шалке.

Холандският нападател откри резултата след малко повече от минута игра, като прати топката в мрежата с шут от повече от 25 метра.

Друг холандец - Рафаел ван дер Ваарт, възстанови равенството, като изравни от дузпа в 12-а минута. Хамбургер поведе в 23-а минута след точно попадение на
Максимилиан Байстер, който засече с глава центриране на Денис Дикмайер.

Шалке възстанови равенството в последните секунди на първатачаст с втория гол на Хунтелаар. Гостите от Хамбургер поведоха за втори път след гол на защитника Ласе Собиех в 49-ата минута.

До края на мача домакините от Шалке бяха по-добрият отбор и усилията им стигнаха за изравнителен гол след точен изстрел на новото попълнение Адам Шалай в 72-ата минута.