Хофенхайм и Волфсбург си спретнаха голово шоу. Домакините се наложиха с 6:2 в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата.

Роберто Фирмино откри резултата в 4-ата минута, а 11 по-късно Бас Дост възстанови равенството.

Домакините решиха всичко още до почивката. В 37-ата минута Никлас Суле продължи головата фиеста във вратата на "вълците", а Антони Модесте бе точен в 39-ата и 43-ата минути.

Иван Першич намали в 76-ата, но в края отново Хофенхайм имаше поводи за радост. В 82-ата Салихович се разписа от дузпа, а Чиплок оформи крайното 6:2 четири минути преди края.

За капак гостите завършиха двубоя с 10 души, след като Кристиан Траш бе изгонен с директен червен картон.
В подреждането Хофенхайм заема 10-ата позиция с 29 точки, а Волфсбург е пети с 39. Лидер е Байерн (Мюнхен) с 65 точки.

В друг мач Айнтрахт (Франкфурт) победи гостуващия Щутгарт с 2:1. Мартин Харник изведе гостите напред в резултата след контраатака в 31-ата минута, а Александру Максим пропусна да направи 2:0 малко по-късно.

Щутгарт може да съжалява за пропуските си, след като
домакините стигнаха до обрат в последните десет минути.
Първо Ян Розентал изравни в 80-ата минута след асистенция на Морко Рус, а девет минути по-късно Александър Майер донесе успя на Айнтрахт.

След победата Айнтрахт се изкачи на 12-о място в класирането с 25 точки, а Щутгарт остава на 15-а позиция с 19 точки.