Нюрнберг се измъкна от зоната на изпадащите в Бундеслигата след победа като гост над Аугсбург с 1:0 в 21-ия кръг. Йосип Дърмич вкара единственото попадение в мача, като осигури едва третата победа на Нюрнберг през този сезон.

Дърмич се разписа с глава в 65-ата минута след центриране на Адам Хлоусещ. Така с тази победа гостите събраха 20 точки и се придвижиха от 16-о, което отрежда участие на бараж за оцеляване, на 14-о място.

Иначе домакините, които са на 9-а позиция, имаха първата възможност за гол. В 17-ата минута Андре Хаан стреля опасно, но вратарят Рафаел Шефер изби топката извън рамката. Малко преди края на първата част пък Аркадиуш Милик можеше да вкара от аул,но топката не намери целта. Хаан все пак можеше да донесе точката на Аугсбург 12 минути преди края на мача, но ударът му от 15 метра облиза горната греда и излезе в аут. В последните секунди вратарят Шефер спаси още веднъж победата, когато извади опасен удар на резервата Ерик Томи.

В друг мач от кръга Волфсбург победи Херта (Берлин) с 2:1 като гост.