Нюрнберг сензационно завърши наравно с лидера Байерн (Мюнхен). Срещата, която бе наблюдавана от 50 хиляди зрители на стадиона, завърши 1:1.

Мачът започна отлично за баварците, които откриха резултата още с първата си атака. Точен в 3-ата минута бе Марио Манджукич, а с асистенция се отчете Тони Кроос. До почивката гостите играха по-добре, но пропуски направиха Шакири, Рибери и Кроос.

Веднага след подновяването на играта обаче Нюрнберг се върна в мача, възстановявайки равенството. Маркус Фюлнер прати топката във вратата, пазена от Мануел Нойер.

Домакините останаха с човек по-малко в 77-ата минута, когато за втори жълт картон бе изгонен Тимо Гебхарт.
До края не се случи нищо интересно и двата тима завършиха наравно.

Така Байерн загуби точки в Бундеслигата за втори път този сезон, след поражението с 1:2 от Байер (Леверкузен) на 28 октомври.

В класирането Байерн продължава да бъде начело с 31 точки, пред Шалке с 23 точки и мач по-малко, Айнтрахт с 23 и шампиона Борусия (Дортмунд) с 22. Нюрнберг пък е 14-и с 12 точки.