Борусия (Мьонхенгладбах) завърши 2:2 срещу гостуващия Волфсбург в последния мач от есенния дял в германското футболно първенство.

Така възпитаниците на Люсиен Фавр изпревариха Борусия (Дортмунд) и ще зимуват на трета позиция в Бундеслигата с актив от 33 точки. Лидер е шампионът Байерн с 44 точки и мач по-малко, а втори е Байер (Леверкузен) с 37 точки. Дортмунд е с 32 т., а Волфсбург е 5-и с 30 точки.

С оглед на временното класиране двубоят на "Борусия Парк" бе едно от дербитата на кръга като противопостави два от отборите в много добра форма в момента. Домакините имаха шест победи и равенство в предишните си седем мача, а Волфсбург беше с шест успеха и две равенства.

Гостите първи стигнаха до изгодно положение в средата на първата част, когато Ивица Олич беше изведен в добра позиция в наказателното поле от Даниел Калигиури, но от малък ъгъл стреля край целта. След половин час Макс Крузе можеше да изведе Борусия напред, но след разбъркване не успя да отправи точен удар от 7-8 метра и топката прелетя над гредата. В 53-ата минута Диего направи 1:0 за Волфслбург, след като засече отблизо пас на Рикардо Родригес отляво. Домакините отвърнаха с два бързи гола. Рафаел изравни в 59-ата минута след самостоятелна акция, в която преодоля четирима играчи на съперника и вкара, след като бе навлязъл в наказателното поле. Пет минути по-късно Хуан Аранго от свободен удар донесе обрат за Борусия. Двубоят вървеше към победа за домакините, но четири минути преди края резервата Бас Дост изравни. Холандският нападател вкара първия си гол за сезона в шампионата след центриране в наказателното поле на Луис Густаво отдясно.

Пролетният полусезон в Бундеслигата стартира на 24 януари.