Новото попълнение на Борусия (Дортмунд) Хенрих Мхитарян дебютира с гол за новия си отбор. Арменецът, за когото бяха платени 24 милиона евро на Шахтьор (Донецк), вкара второто попадение в мача на своите с Базел, спечелен с 3:1. Контролата се игра в Швейцария пред 19 хиляди зрители.

Неофициален дебют за Борусия направи и централният защитник Сократис Папастатопулос, който започна титуляр в центъра на отбраната заедно с Матс Хумелс и остави Невен Суботич резерва.

Иначе Марко Ройс откри резултата в 11-ата минута след атака, в която участваше и Мхитарян. Но само след 6 минути домакините изравниха чрез Фабиан Шер от фаул. Все пак Мхитарян направи 2:1 в 26-ата минута след двойно подаване с Нури Шахин. Крайнотго 3:1 оформи Йонас Хофман в последните минути на срещата.