Майнц излезе на 5-о място във временното класиране на Бусдеслигата след убедителна победа с 3:0 като гост на последния в класирането Гройтер (Фюрт) в мач от 19-ия кръг на германското първенство.

В герой за възпитаниците на Томас Тюхел се превърна унгарецът Адам Салай, който вкара два гола - в 53-ата и 84-ата минута, а едно попадение добави Юнус Мали в 65-ата минута.

Със спечелените три точки Майнц изпревари Шалке, който изненадващо не успя да победи Аугсбург като гост и стигна само до равество 0:0.

Хановер надви Волфсбург с 2:1 и вече е 9-и, докато "вълците" остават на 13-а позиция. Абделауе и Диуф бяха точни за домакините, докато Мадлунг върна един гол за гостите в самото начало на първото полувреме.