Серията от четири поредни победи на Байер (Леверкузен) в Бундеслигата намери своя край и в среща от 16-ия кръг "аспирините" загубиха с 2:3 при гостуването на Хановер.

Срещата започна добре за Леверкузен и още във 2-ата минута Гонсало Кастро откри резултата. Домакините обаче изравниха в 20-ата минута с гол от дузпа на Хущи, а след почивката, в 57-ата минута, се стигна и до пълен обрат с гол на Диуф. Само минута по-късно Кийслинг възстанови равенството, но нов гол от дузпа на Хущи в 69-ата мин. донесе успеха на Хановер.

Байер (Леверкузен) остава на 2-ро място в класирането с 30 точки, с 11 след лидера Байерн (Мюнхен). Хановер е 11-и с 23 точки.

В друга среща от днес Борусия (Мьонхенгладбах) постигна победа с 2:0 като домакин на Майнц.