Байер (Леверкузен) нанесе трета поредна загуба на Щутгарт в Бундеслигата. В мач от 19-ия кръг "аспирините" се наложиха с 2:1.

Гостите първи стигнаха до гол, след като Мориц Лайтнер бе точен в 12-ата минута. В 26-ата обаче Щефан Кислинг изравни. Малко след това горната греда помогна на Щутгарт след удар на Сон.

И когато изглеждаше, че двата тима ще си поделят по една точка, Ерен Дердюк сложи точка на спора с гол в 84-ата минута.

Така Байер изостава с 10 точки от лидера Байерн, чийто мач е в неделя.

Шалке пък победи с 2:1 Волфсбург и се изкачи на трета позиция, изпреварвайки с точка Борусия (Мьонхенгладбах), който отстъпи с 1:3 при гостуването си на Хановер.

Домакините откриха резултата в 9-ата мин. чрез Фелипе Сантана. В 50-ата минута Волфсбург остана с 10 души след червен картон на Даниел Калигури, но въпреки това "вълците" успяха да изравнят чрез Максимилиан Арнолд.

Герой за Шалке стана Кевин Принс Боатенг, който донесе успеха на тима на Янс Келер.