Основните конкуренти на лидера Байерн (Мюнхен) за титлата в Германия Байер (Леверкузен) и Борусия (Дортмунд) записаха загуби в 17-ия кръг.

Леверкузен загуби гостуването си на Вердер (Бремен) с 0:1, а Борусия допусна домакинска загуба от Херта с 1:2.

Така Байерн (Мюнхен), който ще играе на финал за световното клубно първенство без да играе в Бундеслигата запази преднината си на върха в класирането.

Вердер (Бремен), който се бори за оцеляване успя да се наложи над фаворита Байер (Леверкузен) с 1:0 , като единственото попадение в мача бе дело на аржентинеца Сантиаго Гарсия в 74-ата минута на двубоя.

Борусия (Дортмунд) записа трета поредна домакинска загуба в Бундеслигата след 1:2 срещу Херта. Домакините поведоха още в 10-ата минута с попадение на Марко Ройс, но преди почивката гостите от Берлин стигнаха до обрат, който се запази до края на срещата.

В 23-ата минута Адриан рамос изравни, а в добавеното реме на първата част Сами Алагуи донесе победата на Херта.

Други резултати от 17-ия кръг:

Айнтрахт Брауншвайг - Хофенхайм - 1:0
Хамбургер ШФ - Майнц 05 - 2:3
Фрайбург - Хановер 96 - 2:1
Нюрнберг - Шалке 0:0

Във временното класиране Байерн (Мюнхен) води с 44 точки пред Байер Леверкузен с 37 и Борусия Дортмунд с 32.