Хофенхайм и Гройтер Фюрт завършиха наравно 3:3 в първия мач от 8-ия кръг на Бундеслигата в голов трилър, чийто изход не бе ясен до самия край на двубоя.

Така гостите спечелиха първа точка от близо месец насам след серията им от шест поредни мача, в които бяха стигнали само до едно-единствено равенство.

Двубоят започна отлично за момчетата на Маркус Бабел, които поведоха още в 8-ата минута чрез Роберто Фирмино. В 39-ата обаче Золтан Щибер изравни и смълча над 22 000 зрители на стадиона.

В 67-ата минута "синьо-белите" отново ликуваха, след като Хоселу отново изведе Хофенхайм напред в резултата след асистенция на Кевин Фоланд, но шест минути преди края Едгар Приб бе на път да донесе равенството за последния в класирането.

Секунди преди края на редовното време отново Хоселу взриви трибуните с втория си гол в мача и всички очакваха трудна победа за Хофенхайм с 3:2. Не така обаче мислеше резервата на гостите Ласе Зобийх, който в третата минута от продължението на двубоя оформи крайното 3:3.