Хофенхайм постигна убедителна победа с 3:0 над Фортуна (Дюселдорф) в първия мач от 28-ия кръг на Бундеслигата, но трите точки са недостатъчни на тима да се изкачи по-нагоре и остава на предпоследната 17-ата позиция, която е отредена за изпадащите отбори.

Хофенхайм поведе в 11-ата минута с гол на Роберто Фирмино. Двата гола, които оформиха крайния резултат, паднаха в последните минути на срещата. В 75-ата Ламберц си отбеляза автогол, а в 4-ата минута на добавеното време Воланд бе точен за 3:0.

Лидер в Германия с голяма преднина на върха е Байерн (Мюнхен). Следват Борусия (Дортмунд) и Байер (Леверкузен). На дъното е Гройтер Фюрт, а пред него са Хофенхайм и Аугсбург. Фортуна Дюселфорф е точно над линията на изпадащите.