Шалке победи Хамбургер с 4:1 в последния мач от 31-ия кръг на Бундеслигата. Клаас-Ян Хунтелаар блесна с хеттрик, а победата остави Шалке еднолично на четвъртото място, даващо право на участие в квалификациите на Шампионска лига.

Марсел Янсен даде преднина на Хамбургер в 5-ата минута, но Михел Бастош изравни четири минути по-късно. Хунтелаар откри головата си сметка в 21-ата минута и изведе Шалке в резултата. Холандският нападател добави нови два гола след почивката и дооформи убедителната победа на тима от Гелзенкирхен.

Хамбургер, който щеше да изпревари Шалке в класирането при победа, остава осми в таблицата с 44 точки.

В друг мач от кръга в Германия Майнц завърши 0:0 срещу гостуващия Айнтрахт (Франкфурт). Така възпитаниците на Томас Тухел прекъснаха серия от три поредни загуби и се изкачиха на десето място с 40 точки. Гостите от Франкфурт пък прогресираха до петата позиция с 46 точки и запасиха сериозни шансове за участие в Лига Европа наесен.

Двубоят беше доста оспорван, но с малко положения пред двете врати. Майнц започна по-активно след почивката, но в 47-ата минута попадение на Андреас Иваншиц беше отменено заради засада, а малко по-късно Николов спаси опасен удар с глава на Зденек Поспех.

Майнц допусна шести пореден мач без успех в Бундеслигата и на практика загуби шансове да се пребори за място в европейските клубни турнири за следващия сезон.