Херта победи аутсайдер Айнтрахт (Брауншвайг) като гост в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата.

Столичният тим се наложи с 2:0, като реализира по един гол във всяко едно от полувремената. Момчетата на Йос Лухукай започнаха своята доминация още в самото начало, като в 17-ата минута Нико Шулц уцели горната греда.

Три по-късно закономерното се случи и Густаво Адриан Рамос с глава откри резултата.

През втората част събитията на терена не се промениха. В 78-ата минута Сандро Вагнер удари гредата, а малко след това Цигерчи покачи на 2:0. В края на срещата домакините останаха в намален състав, след като Тимо Пертел получи втори жълт картон.

Така Херта е на седма позиция в класирането с 22 точки, а Айнтрахт (Брауншвайг) е на последното 18-то място с 8 точки. Лидер е Байерн (Мюнхен) с 41.