Хановер влезе в топ 3 на Бундеслигата, след като победи категорично Нюрнберг с 4:1 в мач от петия кръг на първенството. Щидл и Хузти бяха точни преди почивката, а ие Я Конан покачи на 4:0 с попадения в 52-ата и 64-ата. Нюрнбер стигна само до почетно попадение, дело на Тимъти Чандлър.

В една от най-вълнуващите срещи от кръга Борусия (Мьонхенгладбах) и Хамбургер завършиха наравно 2:2.Рафаел Ван дер Ваарт откри резултата в 23-ата минута със страхотен шут от въздуха с левия крак. В 39-ата Щранцъл изравни, а в 45-ата Артьомс Рудневс отново изведе Хамбургер напред. В продължението АлвароДомингес донесе точката на домакините.

Борусия игра с 10 души от 53-ата минута, когато Щранцъл бе изгонен.Ван Дер Ваарт пък пропусна отсъдената дузпа.