Хамбургер постигна изключително важна победа в борбата за оставане в Бундеслигата, след като се наложи с 2:1 над гостуващия Байер (Леверкузен).

Двубоят започна отлично за домакините, които успяха да окрият резултата още в 4-ата минута след попадение на Чалханоглу, който се възползва от асистенция на Ван дер Ваарт. До края на първаъта част и двата отбора имаха възможност за нови голове, но предината на Хамбургер се запази.

През второто полувреме двубят продължи с положения пред двете врати. В 58-ата минута гостите успяха да изравнят след далечен удар на Бранд и груба грешка на вратаря на Хамбургер Адлер.

В 82-ата минута домакините успяха да отбележат победен гол след страхотно воле на Вестерман. Така Хамбургер се изкачи до спасителното 17-то място с 27 точки, но има мач повече.

Слабото представяне на Байер (Леверкузен) през втория сезон продължи и тимът се намира на 4-та позиция с 48 точки, като участието в Шампионска лига през следващия сезон е сериозно застрашено.