Хамбургер ШФ постигна първа победа от три мача насам, след като в среща от 13-ия кръг на Бундеслигата се наложи като домакин над останалия с десет души Хановер'96 с 3:1.

Гостите откриха резултата в 28-ата минута чрез унгарското крило Саболч Хущи, но само три минути по-късно бившият капитан на Динамо (Загреб) Милан Бадел с воле от 27 метра изравни.

В първата минута на второто полувреме Максимилиан Байщер направи 2:1. Той се разписа с глава след контраатака и центриране на Хайко Вестерман.

Третото попадение реализира Хакан Джаланоглу шест минути преди края. Салиф Сане от отбора на гостите получи втори жълт картон и напусна терена в 90-ата минута.

След този успех домакините се изкачиха на 11-то място в класирането с 15 точки, а гостите се сринаха 13-ти с 14.