Новият треньор на Байерн Хосеп Гуардиола записа победа в дебюта си начело на баварците в Бундеслигата след успех с 3:1 над Борусия (Мьонхенгладбах) в първия кръг на новия сезон в Германия.

Още в 12-ата минута 71 137 зрители, изпълнили "Алианц Арена", бяха на крака, след като Ариен Робен откри резултата с техничен прехвърлящ удар над вратаря Тер Щеген.

Четири по-късно пък Марио Манджукич отново взриви трибуните с попадение за 2:0 след разбъркване в наказателното поле.

В самия край на първото полувреме обаче защитникът на Байерн Данте си отбеляза автогол след неумела намеса при центриране отляво.

След почивката удар на Тони Кроос стреля в гредата, а в 68-ата минута Томас Мюлер изпусна дузпа, отсъдена пресилено от рефера. След като вратаря Тер Щеген изби топката обаче Робен стигна стигна пръв до нея и тя рикошира в тялото на противник. Последва нова дузпа, която бе реализирана от Давид Алаба, който фиксира крайното 3:1.