Германия отново победи Казахстан, този път с 4:1 в Нюрнберг, и се откъсна на 8 точки преднина на върха в квалификационна група “C” за Мондиал 2014. Интересен факт е, че и четирите гола за бундестима бяха дело на футболисти на Борусия (Дортмунд).

Възпитаниците на Йоахим Льов доминираха през цялото време, а победата им бе подсигурена в средата на първото полувреме. В 23-ата минута Марко Ройс откри резултата след асистенция на Йозил, след това в 27-ата Марио Гьотце проби чудесно защитата на съперника и покачи на 2:0. В 32-ата минута Илакай Гюндоган реализира за класиката 3:0 след многоходова атака на немския тим.

Само две минути след подновяването на играта през второто полувреме Казахстан успя да се възползва от отпускането в германския редици и отбеляза почетен гол. Негов автор бе Шмидгал.

Все пак в последната минута на мача Марко Ройс отново върна преднината от три гола на Германия и оформи крайното 4:1.

В другия мач от група „С” Ейре и Австрия завършиха 2:2.

Ето и как изглеждат нещата в квалификационна група „С” след изиграването на тези срещи: