Голове през второто полувреме на Александер Майер и Щефан Айгнер донесоха победа на Айнтрахт Франкфурт с 2:0 срещу Айнтрахт Брауншвайг в среща от третия кръг на новия сезон в германското първенство по футбол.

Гостите спечелиха първи три точки за сезона, докато Брауншвайг е последен. Франкфурт доминираше през цялото време на мача и беше възнаграден с първи гол седем минути след началото на втората част, когато удар на Майер беше отклонен и топката излъга стража на съперника Даниел Давари. Айгнер пък се възползва от грешка на десния бек Омар Елабделауи и оформи крайното 2:0 още седем минути по-късно.

Франкфурт започна сезона със загуби с 1:6 от Херта Берлин и 0:1 срещу Байерн Мюнхен. Брауншвайг пък отстъпи с 0:1 на Вердер Бремен и с 1:2 на Борусия Дортмунд.