Борусия (Дортмунд) победи Гройтер (Фюрт) с 3:1 в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата и се приближи само на точка от второто място, където са Айнтрахт и Шалке.

Тимът от Гелзенкирхен обаче е с мач по-малко, след като тази вечер гостува на Байер (Леверкузен).

В герой за домакините се превърна обичайният заподозрян - Роберт Левандовски. Полякът вкара два гола в първите 15 минути и успокои своите.

Още в 3-ата минута бившият футболист на Лех (Познан) откри резултата след подаване на Гьотце, но две по-късно гостите изравниха чрез Золтан Щибер.

В 14-ата минута обаче реферът Йохен Дреес отсъди дузпа в полза на домакините и от бялата точка Левандовски отново изведе Борусия напред в резултата.

Три минути преди края на първото полувреме пък Якуб Блашчиковски пусна към Марио Гьотце и германският национал матира вратаря Макс Грюн, оформяйки крайното 3:1 в полза на "жълто-черните".