Борусия (Дортмунд) измести Байер (Леверкузен) от второто място в Бундеслигата, след като победи с 3:2 като гост в директния сблъсък с "аспирините" от 20-ия кръг.

Домакините успяха да стопят аванс от два гола, но в крайна сметка напуснаха победени. Дортмундци взеха бързо преднина, като още в 3-ата минута Марко Ройс откри, а в 9-ата Якуб Блашчиковски удвои. В началото на второто полувреме Байер успя да изравни с две попадения на Щефан Райнарц в 58-ата и 62-ата минути. Борусия бързо спря устрема на съперника и още в следващата атака, в 63-ата мин., Роберт Левандовски донесе успеха на "жълто-черните".

Така Борусия (Дортмунд) вече 2-ри с 39 точки, 12 след лидера Байерн (Мюнхен). Байер (Леверкузен) е 3-ти с 37 точки.

В друга среща от кръга Нюрнберг спечели с 2:1 в домакинството си на Борусия (Мьонхенгладбах).