Невероятна драма се разигра в Берлин! Германия поведе с 4:0 на Швеция в световна квалификация, но не успя да спечели трите точки и трябваше да се задоволи само с 1, след каро гостите направиха немислимото и върнаха головете на именития си съперник.

Срещата започна страхотно за Бундестима и Мирослав Клозе, който вкара два гола до 15-ата минута след две асистенции на Марко Ройс и по всичко личеше, че мачът ще е голово шоу на немските звезди. Гостите, начело с капитана си Златан Ибрахимович, не успяха да се противопоставят и за минута през първото полувреме и в 41-ата минута получиха още един гол във вратата си, който трябваше напълно да ги отчая. Негов автор бе Пер Мертезакер, който със силен удар опъна мрежата на скандинавците за 3:0.

Второто полувреме не започна много обнадеждаващо за Швеция. Даже напротив – в 55-ата минута резултатът набъбна до разгромното 4:0 с гол на Месут Йозил.
Тук вече никой не вярваше, че това, което се случи бе възможно – Ибрахимович повлече крак с гол в 61-ата минута, само 3 по-късно Бадщубер изпусна Лустик и той се разписа за 4:2. В 76-ата минута „решеният мача” придоби изцяло нов облик с трети гол за Швеция, дело на Йохан Елмандер, който се оказа по-бърз от Бадщубер.

Последва акция на немския тим, но гредата спаси гостите от гол на Тони Кроос в 82-ата минута, а малко след това шансът отново бе на тяхна страна, когато Йозил пропусна чисто положение. Така се стигна до 85-ата минута, в която резултатът бе изравнен от 4:0 до 4:4 с гол на Расмус, който се възползва от разбъркване в наказателното поле.

Германия продължава да е лидер в група „С” с 10 точки, а Швеция е на втора позиция със 7.