Байерн вече е едноличен лидер в Бундеслигата, след като остана единственият отбор с пълен актив от точки след 5-ия кръг. Баварците постигнаха поредната си победи и този път се наложиха с 3:0 в домакинството си на Волфсбург.

Бастиан Швайнщайгер изведе Байерн напред с гол в 24-ата минута. В началото на второто полувреме, в 57-ата минута, Марио Манджукич добави още един гол. Отново той в 65-ата мин. оформи крайния класически резултат.

Така баварците вече са сами на първото място, но заслугата за това е на големия конкурент от последните два сезона – Борусия (Дортмунд). Шампионът спря серията от 4 поредни победи на Айнтрахт и стигна до равенство 3:3 като гост, като в същото време обаче се отдалечи още повече в борбата за първото място.

Борусия взе солиден аванс с два бързи гола през първото полувреме. В 24-ата минута Лукаш Пишчек откри резултата, а само 4 мин. по-късно Марко Ройс удвои. Домакините показаха, че нямат намерение да се предават и много бързо изравниха в началото на втората част. Щефан Айгнер се разписа в 49-ата минута, а в 50-ата японецът Такаши Инуи реализира за 2:2. Дортмундци бързо охладиха устрема на съперника и в 54-ата минута Марио Гьотце възстанови аванса за 3:2. Упорството на тима от Франкфурт обаче бе възнаградено в 73-та минута Андерсон Бамба донесе точката за 3:3.

В другите срещи Шалке победи Майнц с 3:0, а в сблъсъка на новаците Фортуна (Дюселдорф) спечели с 2:0 при гостуването си на Гройтер Фюрт.

В класирането Байерн е начело с 15 точки, Айнтрахт остава втори с 13, Шалке е 3-ти с 10, Фортуна изненадващо е 4-ти с 9, а Борусия (Дортмунд) остава 5-и с 8 точки.