Борусия (Мьонхенгладбах) победи с 1:0 Майнц 05 и остана на точка от зона Шампионска лига в генералното класиране на германското първенство.

Патрик Херман вкара победния гол за домакините още в петата минута на мача, след като се възползва от асистенция на Марко Ройс. С това Мьонхенгладбах остана на четвърто място в класирането с актив от 33 точки, изоставайки с четири от лидера Байерн и с един зад Борусия (Дортмунд) и Шалке 04.

Загубата остави Майнц на 14-о място с актив от 18 точки, което е с две повече от отборите в зоната на изпадащите.

Междувременно, Кайзерслаутерн се добра до точка срещу Хановер 96, въпреки че завърши мача с човек по малко след изгонването на Итай Шехтер в края на мача. Мачът завърши наравно 1:1, а попаденията вкараха Мохамед Абделоае за Хановер и Адам Немец за Кайзерслаутерн.

Кайзерслаутерн е в зоната за плейоф за оставане в елита след мачовете от 17-ия кръг и изостава с две точки от Нюрнберг. Хановер пък е седми с 23 спечелени точки.