Борусия (Монхенгладбах) продължава силното си представяне като домакин и срази новака Айнтрахт (Брауншвайг) с 4:1 в първа среща от 6-ия кръг на Бундеслигата.

Борусия постигна трета поредна победа пред собствена публика и продължава с пълен актив на свой терен, но пък има три поражения от три мача като гост.

Тимът от Мьонхенгладбах дръпна с два гола през първото полувреме след попадения на Оскар Вент в 22-ата и Рафаел в 31-ата минути. Мирко Боланд върна един гол за гостите в 58-ата мин., но домакините отвърнаха с нови две попадения в рамките на четири минути. Макс Крузе бе точен от дузпа в 72-ата, а Рафаел оформи крайното 4:1 в 76-ата мин.

С успеха Борусия вече е с 9 точки и поне за кратко, преди изиграването на останалите мачове от кръга, се изкачи на 4-то място, като със същия актив са още три отбора, оставащи по-назад в класирането.Айнтрахт (Брауншвайг) остава със само 1 точка от началото на сезона и заема последната 18-а позиция.