Байерн (Мюнхен) не можа да си осигури титлата осем кръга преди края. За да се случи това бе необходимо баварците да постигнат победа, а конкурентите им Борусия (Дортмунд и Шалке да загубят точки. Тимът на Хосеп Гуардиола изпълни задачата си, но "жълто-черните" и "кралскосините" не допуснаха изненада.

Все пак Байерн е само на две точки от нов триумф в Бундеслигата. Това може да се случи още във вторник, когато Филип Лам и компания гостуват на Херта (Берлин). При успех, те ще станат най-бързия шампион в историята на германското първенство.

Иначе Байерн записа 18-а поредна победа след 2:0 като гост на Майнц. Точни бяха Бастиан Швайнщайгер и Марио Гьотце съответно в 82-ата и 86-ата минути. Тодор Неделев пък не бе в групата на Майнц.

Борусия постигна класическа победа над Хановер като гост. Матс Хумелс откри в 43-ата минута, а през втората част се разписаха Роберт Левандовски (52-ата) и Марко Ройс (90-ата). Най-доброто положение за Хановер бе пропиляно от Андре Хофман, който уцели гредата през първата част.

Шалке също реализира три попадения срещу Айнтрахт (Брауншвайг) за победата с 3:1. Имената си сред голмайсторите записаха Леон Горецка (17-ата) и Клаас Ян Хунтелаар (65-ата), а Адам Шалай си отбеляза автогол в самия край на двубоя. За Брауншвайг точен бе Бенямин Кесел в 82-ата минута.

Така в класирането лидер е Байерн със 74 точки, пред Борусия (Дортмунд) с 51, Шалке с 50, Байер (Леверкузен) с 44 и други.