Борусия (Дортмунд) се подхлъзна в междинния 14-и кръг на Бундеслигата и взе само точка при домакинството си на Фортуна (Дюселдорф). Срещата завърши 1:1, въпреки че гостите останаха с човек по-малко в края на мача.

„Жълто-черните“ играха по-добре, създадоха повече положения и поведоха в 43-ата минута с гол на Якуб Блашчиковски. Фортуна (Дюселфорф) обаче показа завидни умения в защита, а в 79-ата минута Щефан Райзингер попари домакините с изравнителен гол.

Три минути преди края на редовното време Фортуна остана с човек по-малко, след като Иван Пауревич бе изгонен за втори жълт картон, но въпреки това гостите устискаха равенството.

След този мач Борусия (Дортмунд) е на второ място с 26 точки и гоненето на лидера Байерн (Мюнхен) става все по-трудно, защото баварците са са с 34 точки и мач по-малко.