Борусия (Дортмунд) направо разсипа Щутгарт. "Жълто-черните" спечелиха с 6:1 в първия мач от 11-ия кръг на Бундеслигата. Така те са водачи в класирането поне за 24 часа. Втори е Байерн с две точки по-малко, но и мач по-малко.

Роберт Левандовски блесна с хеттрик за домакините. Гостите пък започнаха добре и даже поведоха в резултата. Хаги даде преднина на своя тим в 13-ата минута. Това обаче бе единственото хубаво нещо за Щутгарт в мача. Само шест минути по-късно Сократис изравни.

В 22-ата минута Ройс изведе Борусия напред. След почивката на терена имаше само един отбор - този на домакините. Левандовски вкара три гола в рамките на 12 минути. Той бе точен в 54-ата, 56-ата и 72-ата минута. Девет минути преди края Аубамеянг оформи крайното 6:1 в полза на Борусия.