Шампионът Борусия (Дортмунд) не успя да победи при гостуването си на Хановер като завърши наравно 1:1 в мач от 7-ия кръг на Бундеслигата. Така разликата от лидера Байерн (Мюнхен) нарасна на 9 точки, като жълто-черните заемат 4-та позиция с 12 точки.

Двубоят в Хановер се развиваше добре за гостите, които водеха с 1:0 почти до самия край на срещата с гол на Левандовски в 26-ата минута. Влезлият като резерва за домакините маме Диуф донесе точката на своя отбор с попадение в 86-ата минута. След равенството Хановер заема 5-та позиция с 11 точки.

В друга среща от кръга Щутгарт и Байер (Леверкузен) също си поделиха точките след равенство 2:2. По два гола за своите отбори реализираха Ибишевич от Щутгарт и кислинк от Байер.