Борусия (Дортмунд) победи гостуващия Волфсбург с 2:1 в мач от 29-ия кръг на германското футболно първенство. Възпитаниците на Юрген Клоп прекъснаха серия от два мача без успех на "Сигнал Идуна Парк" и с 58 точки се утвърдиха на второто място в класирането.

През първото полувреме двата състава се представиха разочароващо с множество грешки и малко добри комбинации. Гостите се възползваха от един шанс и в 34-ата минута откриха резултата. Рикардо Родригес центрира от ляво към далечната греда, Жуниор Маланда стреля с глава, вратарят Мичъл Лангерак изби, но право към Ивица Олич, който от 4-5 метра не пропусна.

След почивката домакините заиграха по-добре и заслужено стигнаха до пълен обрат.

В 51-ата минута Роберт Левандовски изравни. Полският нападател се възползва от центриране от ляво от корнер на Марко Ройс и с глава вкара 17-ия си гол за сезона в Бундеслигата. В 70-ата минута Хенрик Мхитарян пропусна да направи 2:1, след като при контраатака стреля неточно от десетина метра, но седем минути по-късно Борусия все пак стигна до втори гол.

Резервата Ерик Дурм центрира от ляво в пеналта, вратарят Макс Грюн се сблъска със съотборника си Робин Кнохе и топката отиде към непокрития Ройс, който отблизо я прати в мрежата.