Борусия (Дортмунд) разгроми Нюрнберг с 3:0 в среща от 23-ия кръг на Бундеслигата и излезе на 2 о място в класирането заради поражението на Байер (Леверкузен) от Майнц'05.

„Жълто-черните” от Дортмунд се върнаха подобаващо след поражението с 0:3 от Хамбургер миналата седмица още през седмицата в Шампионската лига, а сега показаха зъби и в местното първенство. След нулево равенство преди почивката се развихриха Матс Хумелс, Роберт Левандовски и Хенрих Мхитарян. Централният защитник Хумелс се разписа 6 минути след началото на второто полувреме от близко разстояние, след като преди това вратарят Рафаел Шефер отби удара на Левандовски, засякъл с глава центриране от фаул.

Полякът удвои аванса на своите от дузпа, която сам си спечели след подаване на Мхитарян в средата на второто полувреме. За Левандовски това попадение е 15-о от началото на сезона и той излиза еднолично начело при голмайсторите, изпреварвайки с 1 гол Адриан Рамос от Херта. Крайното 3:0 беше оформено седем минути преди края на срещата от арменския национал, който технично насочи топката в мрежата след подаване на Йонас Хофман.

В същото време колебанията на отбора от Леверкузен продължиха с домакинско поражение от Майнц с 0:1. Ерик-Максим Чупо-Мотинг вкара в 37-ата минута, след като изстреля топката с гръб към вратата. За аспирините тома е пето поредно поражение във всички турнири.

Българският национал Тодор Неделев отново не беше включен в групата за мача.

Вердер (Бремен) се наложи с 1:0 над местния съперник Хамбургер в 100-ото издание на Северното дерби на Германия. Поражението пък остави Хамбургер в зоната на изпадащите.