Байерн (Мюнхен) отново е шампион в Германия! Това е 24-а Салатиера в историята на клуба.

Тимът на Пеп Гуардиола спечели с 3:1 мача си с Херта от 27-ия кръг на Бундеслигата и си осигури недостижима преднина на върха. Така баварците подобриха собствения си рекорд от миналия сезон за най-ранно спечелена шампионска титла, когато си осигуриха трофея в 28-ия кръг, на 6 април.

След края на мача футболистите вдигнаха реплика на Салатиерата, а истинският трофей ще бъде връчен на шампионите на последния им домакински мач за сезона.

Тони Кроос поведе Байерн към нощните заведения с гол в 6-ата минута, а в 14-ата Марио Гьотце удвои преднината и вече шампанското се изстудяваше в съблекалнята. В 37-ата минута пък Томас Мюлер нацели гредата. За да е пълна драмата, в 66-ата минута Адриан Рамос от Херта бе съборен от Рафиня в наказателното поле, съдията даде дузпа и Рамос бе точен от бялата точка, с което леко охлади страстите на Байерн.

В 79-ата минута Рибери се разписа за 3:1, за да успокои вече запразнилия щаб.

Преследвачите Борусия (Дортмун) и Шалке завършиха 0:0, което обаче вече не е от значение за шампиона Байерн. Те ще разпределят второто място. За момента там е Борусия с 52 точки, а трети е Шалке с 1 по-малко.

Тодор Неделев дебютира за Майнц >>

Така Байерн защитити титлата си в Бундеслигата от миналия сезон, но за да повтори успеха си от тогава ще трябва да защити и спечелената Купа на Германия, както и да направи това, което никой не е правил до момента - да защити трофея в Шампионслата лига. В най-комерсиалния европейски клубен турнир Гуардиола и момчетата му вече са на 1/4-финал, където се изправят срещу закъсалия тим на Манчестър Юнайтед. В каналите на bTV Media Group пък можете да проследите всички срещи от Шампионската лига!