Байерн (Мюнхен) вдигна 23-а шампионска титла на Германия след победата с 3:0 над Аугсбург в предпоследния кръг на Бундеслигата. Баварците, които отдавна си гарантираха трофея, стигнаха до поредните три точки след късни голове в последните 20 минути на Томас Мюлер, Шердан Шакири и Луис Густаво.

След последния съдийски сигнал започнаха празненствата за титлата пред погледа на шефовете на Германския футболен съюз, две дузини легендарни играчи на Байерн, политическия елит на Бавария и хиляди свои верни привърженици.

Победата е 28-а от 33 мача за Байерн този сезон в Бундеслигата. Мачът обаче бе без значение, като баварците вече се настройват за финала в Шампионска лига срещу втория в Бундеслигата - Борусия (Дортмунд).

Това бе последен домакински мач за старши треньора на Байерн Юп Хайнкес, който от следващия сезон ще бъде заменен от Хосеп Гуардиола.

В другите мачове от Бундеслигата Фрайбург запази живи надеждите си за участие в Шампионска лига след победа с 2:1 над изпадналия от елита - Гройтер Фюрт. Фрайбург е пети на точка от четвъртия Шалке 04, който изненадващо загуби у дома от Щутгарт с 1:2. Фрайбург стигна до ценната победа след голове на Джонатан Шмид и Макс Крузе. Поражението пък вкара Гройтер Фюрт в историята като единственият отбор без домакинска победа в Бундеслигата в рамките на един сезон.

Хофенхайм загуби у дома от Хамбургер с 1:4 и само чудо може да остави отбора в елита. Борусия Мьонхенгладбах се наложи с 4:2 като ост на Майнц 05 и запази шансове за участие в Лига Европа следващия сезон. С хеттрик за Мьонхенгладбах се отличи шведският футболист Бранимир Хъргота.