Байерн (Мюнхен) спечели дербито с Шалке от четвъртия кръг на Бундеслига. Баварците надделяха с 2:0 на "Фелтинс Арена", като и двете попадения паднаха след почивката. Тимът на Юп Хайнкес реши нещата в своя полза за три минути.

Първо Тони Кроос откри резултата в 55-ата минута след асистенция на Томас Мюлер, а малко след това германският нападател удвои преднината на Байерн, с което нанесе първо поражение на "кралскосините" за сезона. С успеха най-успешният германски клуб си върна лидерската позиция в класирането, като има по-добра голова разлика от Айнтрахт (Франкфурт). Освен това Байерн няма загуба в шампионата вече осем мача.

в най-резултатната среща от програмата. Двубоят бе много драматичен и пълен с обрати. Първо кореецът Хеунг-Мин Сон даде аванс на домакините още във 2-ата минута, но малко след почивката Иван Перишич възстанови равенството.

Радостта на Борусия обаче не трая дълго. В 55-ата минута Хамбургер излезе отново напред в резултата благодарение на Иво Иличевич, а четири по-късно Сон вкара втория си гол в мача за 3:1. В следващата атака Перишич успя да намали, като също успя да се разпише за втори път в срещата.

Волфсбург пък не успя да спечели в трети пореден мач. Момчетата на Феликс Магат завършиха 1:1 с Гройтер Фюрт у дома.

Майнц пък сложи край на слабото си представяне от началото на сезона и надделя над Аугсбург с 2:0.

Фортуна (Дюселдорф) и Фрайбург пък направиха нулево равенство.

Така в класирането водят Байерн (Мюнхен) и Айнтрахт (Франкфурт) с по 12 точки, пред Хановер, Борусия (Дортмунд), Шалке, Нюрнберг, които имат по 7.