Байерн спечели с категоричното 4:0 като гост срещу Шалке в дербито на германското първенство. Шампионите вкараха две попадения още в средата на първата част и рано решиха крайния изход от двубоя в Гелзенкирхен, игран пред повече от 62 000 зрители.

Бастиан Швайнщайгер и Марио Манджукич се разписаха в рамките на около 60 секунди, в 21-ата и в 22-ата минута, нанасяйки съкрушителен удар върху "кралскосините".

През втората част превъзходството на Байерн отново беше осезаемо и европейският шампион реализира нови две попадения в последния четвърт час. Франк Рибери в 75-ата минута и Клаудио Писаро пет минути преди края оформиха разгромната победа в полза на баварците с 4:0.

След този успех Байерн се изкачи на второ място в класирането с актив от 16 точки от 6 изиграни мача. Лидерът до момента Борусия (Дортмунд) също има 16 точки и по-добра голова разлика.

Шалке заема 12-а позиция в Първа Бундеслига със 7 точки.