Байерн направи решителна крачка към дубъл в Германия и след като предсрочно си осигури титлата в Бундеслигата, сега е едно стъпало и от спечелването на купата на страната. Баварците разбиха Волфсбург като домакин с 6:1 и станаха първите финалисти в турнира.

Домакините поведоха в резултата в 17-ата минута, когато Джердан Шакири изведе Ариен Робен по дясното крило, холандецът пусна прострелен пас в наказателното поле и Марио Манджукич откри. В 35-ата мин. резултатът вече бе 2:0. След грешка при изнасянето на топката на гостите Шакири открадна топката в центъра, напредна и подаде към Робен, който се разписа във вратата на Волфсбург. В самия край на първото полувреме Диего вдъхна надежда на "вълците” реализирайки за 2:1 с невероятен диагонален шут извън наказателното поле.

Манджукич открива резултата.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Тази надежда на гостите обаче бе бързо покосена и още в 5-ата минута след почивката Робен върна на Шакири и последният отбеляза за 3:1.

В 77-ата минута на мача в игра за Байерн се появи Марио Гомес. Само 9 минути по-късно нападателят вече имаше на сметката си хеттрик. В 80-ата минута той завърши пробив и пас отляво на Шакири. В 83-ата се възползва от пас на Швайнщайгер, който го изведе и сам срещу вратаря Беналио в 86-ата мин., за да може Гомес да оформи крайния резултат 6:1.

Така Байерн вече мисли за финала в Берлин, където ще чака победителя от втория полуфинал между Щутгарт и Фрайбург. Баварците ще търсят първа купа на Германия от 2010 г. и естествено рекордна 16-а в историята.