Байерн постигна трудна победа при гостуването си на Хофенхайм и се завърна на първото място в Бундеслигата. В среща от 11-ия кръг на германския шампионат тимът от Мюнхен постигна победа с 2:1.

С успеха баварците изравниха 30-годишния рекорд на
Хамбургер за най-много поредни мачове без загуба в
първенството - 36, от януари 1982-а до януари 1983 година.

С успеха баварците изравниха рекорда за най-много поредни срещи без загуба в Бундеслигата, а именно 36, който

Домакините от Хофенхайм поведоха в резултата в 34-ата минута с гол на Никлас Шюле, но само 5 по-късно Марио Манджукич изравни. Баварците стигнаха до успеха в 75-ата мин., когато точен бе Томас Мюлер.

Така Байерн отново е на върха в класирането с 29 точки, 1 повече от Борусия (Дортмунд). Хофенхайм остава с 13 точки на 8-о място.

Изненадваща грешка в борбата за първото място направи Байер (Лверкузен), който загуби с 0:1 при гостуването си на последния Айнтрахт (Брауншвайг).

Байер остава на 3-та позиция, но вече има 4 точки по-малко от лидера – 25. Айнтрахт (Брауншвайг) пък остава на последното 18-о място със 7 точки.

Голът за успеха на тима от Брауншвайг реализира Доминик Кумбела в 81-ата минута.