Байерн (Мюнхен) записа трета поредна победа от началото на сезона, след като надви трудно у дома тима на Майнц 05 с 3:1. Новият хърватски нападател на тима Марио Манджукич още във 2-ата минута заби първото попадение за тима от Мюнхен, който вече оглавява класирането в немския футболен елит с актив от 9 точки.

Бастиан Швайнщайгер се разписа за 2:0 в 13-ата минута, а Адам Шалай успя да вкара почетно попадение за гостите от дузпа в 59-ата минута. Тони Кроос оформи крайния резултат в 90-ата минута.

Шампионът Борусия (Дортмунд) записа класическа победа над гостуващия Байер (Леверкузен) след голове на Матс Хумелс, Якуб Блажчиковски и Роберт Левандовски.

Хановер пък надви Вердер с 3:2, а Нюрнберг изненада неприятно силния домакин Борусия (Мьонхенгладбах), взимайки тежкото гостуване с 3:2. Щутгарт и Фортуна (Дюселдорф) завършиха при резултат 0:0.

В късния мач днес Гройтер Фюрт приема на своя стадион тима на Шалке 04.