Байерн (Мюнхен) записа нов успех в германския футболен шампионат. Баварците спечелиха домакинството си на Айнтрахт (Брауншвайг) с 2:0 в двубой от 14-ия кръг. И двете попадения бяха реализирани от Ариен Робен, който се разписа съответно във 2-ата и 30-ата минути, а през втората част негов удар срещна и гредата. Най-доброто положение за гостите пък бе в 85-ата минута, когато Кевин Кратц уцели горната греда.

Така грандът от Мюнхен продължи рекордната си серия от 39 поредни мача и почти 13 месеца без поражение в Бундеслигата. За последно баварците загубиха за първенство на 28 октомври миналата година с 1:2 от Байер (Леверкузен) като домакин. Последното им поражение като гост в шампионата пък датира от 11 април 2012 година с 0:1 от Борусия (Дортмунд).

Вторият в подреждането Байер (Леверкузен) също прибави 3 точки към актива си. Бившият отбор на Димитър Бербатов се наложи с 3:0 срещу Нюрнберг Хюн-Мин Сон бе точен на два пъти (36' и 77'). Щефан Кислинг също се разписа в 48-ата минута. Зрителите на "Байарена" видяха и три греди, две от които бяха след атаки на домакините.

Победа постигна и Борусия (Дортмунд). Тимът на Юрген Клоп спечели гостуването си на Майнц с 3:1. Домакините първи стигнаха до гол, но чак в 74-ата минута, когато Ерик Максим Чупо-Мотинг вкара от дузпа. Борусия обаче стигна до обрат благодарение на Пиер-Емерик Аубамейанг (70') и Роберт Левандовски. Полският национал реализира две дузпи съответно в 78-ата и 90-ата минути. При първия наказателен удар с директен червен картон бе изгонен Елкин Сото.

Така в класирането води Байерн с 38 точки, следван от Байер (Леверкузен) с 34 и Борусия (Дортмунд) с 31.