Лидерите в Бундеслигата Байерн (Мюнхен), Борусия (Дортмунд) и Байер (Леверкузен) посигнаха победи в мачовете си от 10-ия кръг.

"Баварците" стигнаха трудно до успеха над гостуващия Херта с 3:2. Тимът от Берлин поведе още в 4-ата минта с гол на Рамос. Байерн изравни в 29-ата минута чрез Манджукич, който замени контузения Робен малко преди това.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В началото на втората част отново Манджукич бе точен в 51-ата минута, а три минути по-късно Гьотце, който също бе резерва се разписа за 3:1. Херта успя да намали в 58-ата минута, но до края не бяха отбелязани нови голове.

Борусия (Дортмунд) спечели дербито срещу големия си "враг" Шалке 04 като гост с 3:1. "Жълтчерните поведоха с 2:0 след попадения на Обамеянг (14) и Шахин (51). Домакините намалиха чрез майер (62), но Блашчиковски оформи крайния резултат в 74-ата минута.

Байер (Леверкузен) стигна до измъчена домакинска победа с 2:1 над Аугсбург. Гостите откриха в 24-ата минута чрез Хан. Байер стигна до обрат с голове на Ролфес (34) и Джан (83).

Байерн остава лидер с 26 точки, следван от Борусия (Дортмунд) и Байер (Леверкузен) с 25 точки.