Байерн (Мюнхен) продължава да мачка по европейските терени. Баварците, които през миналата година спечелиха требъл, дадоха заявка за нов силен сезон след категоричен успех с 3:0 срещу Борусия в Дортмунд.

Момчетата на Хосеп Гуардиола спечелиха с 3:0 двубоя от 13-ия кръг на Бундеслигата.

След нулево първо полувреме, в което Марио Манджукич и Томас Мюлер направиха пропуски, Байерн се развихри след почивката.

В 66-ата минута Марио Гьотце откри резултата, вкарвайки във вратата на бившия си тим. Той се бе появил на терена само десетина минути преди това.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

До края последваха нови две попадения във вратата на Роман Вейденфелер. Точни бяха Ариен Робен и Томас Мюлер съответно в 85-ата и 87-ата минути.

С успеха на "Сигнал Идуна Парк" баварците продължиха
рекордната си серия без поражение в Бундеслигата на 38 поредни мача. Байерн за последно загуби в първенството на 28 октомври миналата година, а в последвалата успешна поредица записа 32 победи и 6 равенства.

Така в класирането Байерн е лидер с 35 точки, с четири повече от Байер (Леверкузен). Борусия (Дортмунд) е на трета позиция с 28 точки.