Байерн (Мюнхен) не успя да спечели последния си домакински мач за годината. Баварците завършиха 1:1 с Борусия (Мьонхенгладбах) в първия мач от 17-ия кръг на Бундеслигата.

Воденият от Юп Хайнкес отбор доминираше през цялото време, но нямаше късмет да добави нови три точки към актива си.

Борусия не успя да създаде нито едно опасно положение пред вратата на Мануел Нойер, но въпреки това поведе в резултата в 21-ата минута, когато Торбен Маркс бе точен от дузпа.

Последваха серия от пропуски на Байерн, преди да дойде 59-ата минута, когато влезлият като резерва Шакири бе точен за 1:1 като това му е втори гол в последните три мача.

До края на срещата домакините пропуснаха да отбележат и победен гол като най-близо до това бяха Рибери, Кроос и Швайнщайгер.

Преди изиграването на останалите двубои от този кръг Байерн е лидер с 42 точки, следван от Байер (Леверкузен) с 30. Борусия (Мьонхенгладбах) пък е шести с 25 точки.