Байерн очаквано продължава защитата си на купата на Германия. Баварците продължават да унижават Хамбургер при всяка отдала се възможност и се класираха за полуфинилите на турнира. Байерн спечели с 5:0, с което допълни колекцията от разгроми срещу този съперник, след като при последните си две гостувани в Хамбург победи с 3:0, 4:0, а и всички помним безпрецедентното 9:2 през миналия сезон в Мюнхен.

Гостите бързо си осигуриха два гола аванс с попадения в рамките на пет минути през първото полувреме. В 21-ата минута Марио Манджукич откри резултат, а в 26-ата Данте удвои. Разгромът се оформи през втората част. Първо Ариен Робен бе точен в 54-ата мин., а Марио Манджукич реализира хеттрик добавайки попадения в 74-ата и 76-ата минути.

Изненадата на четвъртфиналите поднесе намиращия се в момента във Втора Бундеслига Кайзерслаутерн, който изхвърли втория в класирането на елита Байер (Леверкузен), при това с успех като гост. Двата отбора трябваше да играят продължения, след като в редовните 90 минути не можаха да си вкарат гол. Такъв падна в 113-ата минути и бе дело на Рубен Йенсен, с което датчанинът донесе успеха на "лаутерите”.

На полуфинал се класира и Волфсбург, който спечели с 3:2 при гостуването си на Хофенхайм. Рикардо Родригес вкара два гола от дузпи в 26-ата и 44-ата минути, а третото попадение за победителите бе дело на Бас Дост в 64-ата мин. За домакините точен бе Роберто Фирмино в 38-ата минута и в добавеното време на мача.

Така на полуфиналите на купата на Германия са Байерн, Кайзерслаутерн, Волфсбург и Борусия (Дортмунд), който още във вторник си гарантира участието на този етап от надпреварата след успех с 1:0 като гост на Айнтрахт (Франкфурт).