Байерн (Мюнхен) увеличи преднината си на върха в Бундеслигата след победа като гост над Фрайбург.

Баварците стигнаха до трите точки, след като поведоха с гол от дузпа на Томас Мюлер в 12-ата минута и попадение на украинския национал Анатолий Тимошчук в 79-ата минута.

Така след 14-ия кръг Байерн има има актив от 37 точки и има преднина от 10 точки пред втория Байер (Леверкузен), който разгроми като гост Вердер (Бремен) с 4:1. Головете за победителите реализираха Кастро (2), Ролфес и Хегелер. Почетното попадение за домакините отбеляза Петерсен.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В други срещи играни тази вечер Борусия (Мьонхенгладбах) се наложи над Волфсбург с 2:0, Щутгарт победи Аугсбург с 2:1.
Шампионаът Борусия (Дортмунд), който е трети след като вчера изненадващо завърши 1:1 като домакин на Фортуна (Дюселдорф) има 11 точки по-малко от Байерн.