Лидерът в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) стартира втория полусезон с очаквана победа като домакин на Гройтер Фюрт с 2:0.

Хърватският голмайстор на баварците Марио Манджукич вкара двете попадения за успеха. Той бе точен в 26-ата и 61-ата минути. Така Байерн запази аванса си от 9 точки пред Байер (Леверкузен) на върха в класирането, след като "аспирините" се наложиха над Айнтрахт (Франкфурт) с 3:1.

Головете за победителите реализираха новото полско попълнение Себастиан Бьониш, Щефан Кислинг и Андре Шюрле. Александер Майер вкара почетно попадение за тима от Франкфурт.

В останалите мачове днес, Волфсбург победи Щутгарт с 2:0, а без голове завършиха мачовете Хофенхайм - Борусия (Мьонхенгладбах) и Майнц 05 - Фрайбург.

Байерн (Мюнхен) води с 45 точки, следван от Байер (Леверкузен) с 36 точки, Борусия (Дортмунд) 30 точки и мач по-малко. Айнтрахт (Франкфурт) е четвърти също с 30 точки, но по-лоша голова разлика.