В първа среща от пролетния сезон в Бундеслигата лидера в класирането Байерн (Мюнхен) се наложи като гост над заемащия трета позиция Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:0.

Двубоят на "Борусия Парк" започна с открит и нападателен футбол от двата отбора. Първата сериозна опасност бе пред вратата на домакините, след като в 6-ата минута Гьотце се освободи елегатно от пазача си стреля, но ударът му срещна страничния стълб. Само минута по-късно той не пропусна да се разпише като засече добро центриране на Мюлер.

Надмощието на баварците продължи, но в самия край на полувремето играчите на Борусия можеха да изравнят, след като удари на Крузе и Аранго бяха спасени от Нойер.

Втората част започна отново добре за гостите. В 52-ата минута вратарят на Борусия тер'Стеген направи невероятни спасявания след удари на Гьотце и Алкантара, а при последвалото разбъркване топката срещна ръката на Джака от домакините и съдията отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Мюлер.

Борусия продължи да търси път към вратата на Нойер и в 63-ата минута бе близо до гол, но удар на Херман срещна гредата. До края на срещата двата отбора продължиха да поддържат високо темпо, но до нови попадения не се стигна.

Така Байерн записа 15 победа от началото на сезона и уверено върви към защита на титлата си. Тимът Борусия (Мьонхенгладбах) остава на 3-та позиция с 33 точки, но може да бъде изместен след изиграването на останлите мачове от 18-ия кръг на първенството.