Байерн (Мюнхен) продължи победната си серия в Бундеслигата и спечели с 2:0 като гост на Щутгарт в последна среща от 19-ия кръг.

Марио Манджукич и Томас Мюлер отбелязаха двата гола през второто полувреме, като с този успех баварците увеличиха аванса си на 11 точки пред Байер (Леверкузен).

Пет минути след началото на второто полувреме хърватинът Манджукич пресече пас назад на Кристиан Молинаро към вратаря Свен Улрих и отбеляза 12-ото си попадение през този сезон в първенството.

В 72-ата минута Томас Мюлер удвои, след като Манджукич напредна по крилото и върна топката в малкото наказателно поле. За Мюлер това попадение под номер 10 през сезона.

Намиращият се в средата на таблицата отбор на домакините завърши срещата с 10 души заради червения картон на австрийския национал Мартин Харник.