Байерн излезе еднолично начело на временното класиране в Бундеслигата след победа с 2:0 над Айнтрахт в мач от 5-ия кръг на германското първенство.

Баварците стигнаха до трите точки след две попадения през второто полувреме. Марио Манджукич откри в 51-ата минута, а Франк Рибери реши всичко в 64-ата с второ попадение във вратата на гостите.

Байер (Леверкузен) пък се изравни с Борусия (Дортмунд) след успеха си с 3:1 срещу Волфсбург. На почивката резултатът бе равен след попадения на Сам в 24-ата минута и Ивица Олич в 39-ата, но след почивката Кислинг донесе победата за "аспирините" с два гола в 65-ата и 92-ата минута.

Вердер записа трета поредна загуба след домакинско поражение с 0:3 от Айнтрахт. Кадлец откри резултата в 14-ата минута, а в 26-ата нападателят на бременци Франко ди Санто получи директен червен картон и остави тима си с 10 души на терена.

Останали с човек повече гостите стигнаха до убедителен успех - в 34-ата отново Кадлец удвои, а в 77-ата Прьодъл си отбеляза автогол за крайното 3:0 за тима от Франкфурт.

Кевин Принс Боатенг пък донесе победата на Шалке с 1:0 като гост на Майнц и записа втора поредна победа в първенството.